ŽENE ŽA ŽENE USPJEŠNO ZAVRŠEN PROJEKT “Poduzetna ruralna žena”

  • 0

ŽENE ŽA ŽENE USPJEŠNO ZAVRŠEN PROJEKT “Poduzetna ruralna žena”

Category : Projekti

IMG_20180124_212158_551
Udruga za ruralni razvoj Ravni kotari uspješno je provela projekt Poduzetna ruralna žena, koji je financiran u sklopu HBOR-ovog Javnog natječaja za dodjelu donacija “I ja želim posao”.

Projekt je trajao od 1. rujna 2017., do 1. veljače 2018., a partneri na projektu su LAG Laura, TZ Benkovac, Udruga Mali koraci i Gradska knjižnica Benkovac.

Sudionice na projekta su Veronika Milošević, Željana Antunović, Josipa Tadić, Marijana Marinić, Blanka Vrkić, Ana Anić, Anamari Brajnović, Marica Mihaljevič, Mariana Bežovan, Katariina Vrcelj.

IMG-20171207-WA0008

Projekt se sastoji od edukacije, radionica, terenske nastave i izleta. Edukacija se odvijala u prostorijama Gradske knjižnice Benkovac, pod koordinacijom voditeljice projekta Marte Pintur.

Predavanja su održali Mario Skelin, Dražen Dežmalj, Anita Salama, Marta Pintur, Branka Perinčić te Jadranka Budanović.

IMG_20171121_171704

Projekt Poduzetna ruralna žena je sudionicama projekta pružio dodatno obrazovanje iz uzgoja ljekovitog bilja i iz izrade prirodne kozmetike od ljekovitih biljaka.
IMG-20171207-WA0007
Uz pružanje potrebnih znanja i vještina ovaj projekt je potaknuo samozapošljavanje teško zapošljive skupine tj žena iz ruralnih područja sa završenom srednjom školom, kroz vlastita poduzeća koja se nadamo da će pokrenuti nakon projekta.
IMG_20180117_173905_456

“Unatoč činjenici što se ovdje radi o projektu koji se provodi samo pet mjeseci, zadovoljna sam što su naše polaznice redovito dolazile na edukacije, pratile predavanja, interaktivno sudjelovale u predavanjima i radionicama s ciljem da na jednom mjestu dobiju što više vrijednih informacija.

IMG_20180124_171309

Tema ljekovitog bilja zauzima zadnjih godina sve više interesa u javnosti, i mi smo kroz projekt htjeli istaknuti širok spektar mogućnosti samozapošljavanja za žene. Na jednom mjestu smo im donijeli najvažnije teme o svojstvima, preradi, marketingu, brendiranju, financiranju ljekovitog bilja.

IMG_20171102_161455
Zahvaljujem svim sudionicama, volonterima, suradnicima i partnerima što su prepoznali važnost teme i pomogli nam u realizaciji projekta.
IMG_20171121_183511
Udruga za ruralni razvoj Ravni kotari će i nakon završetka projekta informativno pomagati našim polaznicima po svim pitanjima pokretanja vlastitog posla”, izjavila je voditeljica projekta Marta Pintur.