PRIKLJUČI SE AUTENTIČNOM OBILASKU BENKOVAČKOG SAJMA – „Kroz okuse i mirise uživajte u ljepotama Rodaljica“

  • 0
izlet bukovica

PRIKLJUČI SE AUTENTIČNOM OBILASKU BENKOVAČKOG SAJMA – „Kroz okuse i mirise uživajte u ljepotama Rodaljica“

Category : Novosti

12be86e6-9069-4283-9150-4f12e05b6038

Izletište – Konoba Srce Bukovice organizira jedinstveni obilazak Benkovačkog sajma ovaj petak 10. svibnja 2024. godine uz konzumaciju lokalne hrane na agroturizmu u Rodilicama.

Obitelj Šunić godinama promovira vraćanje obiteljskog života na selo. Strast i ljubav prema svom nasljeđu i svojim krojenima odlučili su sačuvati, zaštiti i prikazati svima Vama koji ste željni odmora u mirnom seoskom ambijentu. Uz prirodne ljepote i mir vaše nepce uživat će u lokalnim okusima i mirisima Bukovice. Obitelj Šunić poseban naglasak stavlja na očuvanje tradicije, običaja i gastronomije bukovačkog podeblja.

f03d3c38-b709-449e-9083-9609bc5a5a86

„Posebno nas raduje da je Izletište – Konoba Srce Bukovice postala član udruge pošto obitelj Šunić na izvrstan način promovira sve ono o čemu mi kroz udrugu godinama govorimo i afirmiramo članove i širu javnost. Poseban je naglasak na dodanoj ponudi ruralnog prostora, gdje lokalno i strano stanovništvo može uživati u gastronomiji i običajima Bukovice. Pozivam sve da se priključe zanimljivim programima koje organizira obitelj Šunić jer će sa sobom ponijeti jedinstvene uspomene doživljaja prostora. Posebno me raduje što se u cijeli proces stvaranja izletišta događa obiteljske, gdje mlade snage preuzimaju glavne uloge“, izjavila je Marta Pintur Bosna iz Udruge za ruralni razvoj Ravni kotari.

310136d6-fe66-43e0-9a00-2b3be258b1ad

Benkovački sajam od nedavno se nalazi na novoj lokaciji i odlična je prilika da se ovaj petak pridružite organiziranom posjetu sajma. Tradicionalni deseti u mjesecu neka bude datum s kojim vas vežu posebne emocije i uspomene. „Pobjegnite“ od užurbane gradske vreve i odmorite se u srcu Bukovice.

 6c64f56d-13a4-416b-b5a3-90b60614cb5a

„Htjeli smo organizirati nešto malo drugačije i posebnije za sve ljubitelje Bukovic, Ravnih kotara i ruralnog načina života. Svjesni smo da mlađe generacije koje nemaju direktan kontakt sa selom gube osjećaj prostora i vrijednosti koje taj isti prostor nudi na više razina. Moji roditelji su nam kroz cijeli naš život prenosili važnost povezanosti s našim rodnim selom, tako da je prirodan slijed događaja bio da se i mi uključimo u nastanak Izletišta- Konoba Srce Bukovice.  Želimo našim posjetiteljima predočiti kako je izgledao nekad život na selu kroz oživljavanje tradicionalnih jela, i običaja, a opet sve povezano i s modernim pristupom arhitekturi kroz odmor uz bazen. Do sada smo organizirali nekoliko tematskih večeri i pokazale su se kao pun pogodak. Tako smo smislili i jednodnevni posjet Benkovačkom sajmu, za koji smo organizirali prijevoz, obilazak i ručak s lokalnim namirnicama na našem izletištu,“ izjavio je Stipe Šunić.

 1e5f6a17-a5e1-4235-907a-1199997ad3a1

Pozvani ste ovaj petak provesti u drugačijem ambijentu za koji vjerujemo da će vam postati nova lokacija za odmor. Za sve informacije obratite se na Facebook profil ili kontakt 098 176 94 72.

https://www.facebook.com/profile.php?id=61556076230687.