NOVIGRADSKA DAGNJA – sadašnjost i budućnost

  • 0
novigradska-dagnja

NOVIGRADSKA DAGNJA – sadašnjost i budućnost

Category : Novosti

„NOVIGRADSKA DAGNJA – sadašnjost i budućnost“, radionica je namijenjena aktivnim uzgajivačima školjaka u Zadarskoj županiji i članovima Lokalne akcijske grupe u ribarstvu „Tri mora“ održat će se u subotu 9. srpnja, 2016. god. s početkom u 19:00 h u crkvi Sv. Katarine u Novigradu. Organizatori radionice su Općina Novigrad, Sveučilište u Zadru, Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije, Lokalna akcijska grupa u ribarstvu „Tri mora“, Udruga uzgajivača školjaka „Novigradska dagnja“ i Zadarska županija

Prigodno vezano uz datum radionice, u 21:00 h na Novigradskoj rivi se održava događaj „OKUSI NOVIGRADSKE DAGNJE“ koji organiziraju Općina Novigrad i Turistička zajednica Općine Novigrad uz financijsku potporu Turističke zajednice Zadarske županije. Potporu događaju su također dali Udruga „Novigradska dagnja“ u vidu osiguravanja izvornog proizvoda po promotivnoj cijeni i Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije (AGRRA) koja pomaže u koordinaciji događanja. 500 kg daganja će biti pripremljeno na tradicionalne načine Novigradske „kužine“ i podijeljeno posjetiteljima ispred cafe bara „Noškić“ uz prigodan glazbeni program Zadarske grupe „Dalmatico“. Posjetitelji će imati priliku kušati rižot i paprikaš od daganja uz neizostavnu buzaru i možda pokoje jelo iznenađenja.