Marenda u kotarima

  • 0
marenda-u-kotarima

Marenda u kotarima

Category : Novosti

Udruga za ruralni razvoj “Ravni kotari” osnovana je u prosincu 2014. godine, a početkom ožujka 2015. godine otvorila je vrata svog ureda (Šibenska 4c) svim sudionicima politike ruralnog razvoja.

Jedna od osnovnih djelatnosti udruge je pružanja informativnih usluga u području politike ruralnog razvoja.

Udruga za ruralni razvoj Ravni kotari ima za cilj unaprijediti i potaknuti poljoprivrednu i ekološku proizvodnju, osnažiti i udružiti OPG-ove te potaknuti otvaranje novih, razvijati cjelogodišnji ruralni turizam (lovni, zdravstveni, gastronomski ), smanjiti depopulaciju ruralnoga područja, osnažiti ulogu sela u gospodarskom i kulturnom području, očuvati prirodnu i kulturnu baštinu te brendirati područje Ravnih kotara.
Posebnu pažnju posvećujemo ruralnom razvoju Zadarske županije, te usko surađujemo sa svim subjektima ruralnog razvoja: lokalnom zajednicom, tijelima državne uprave, razvojnim agencijama, LAG-ovima, znanstvenim i obrazovnim institucijama.

Nakon dvije godine rada i mnoštva provedenih edukacija, seminara, individualnog savjetovanja, rada na terenu, provođenja nekoliko lokalnih projekta odlučili smo organizirati „Marendu u kotarima“ na koju Vas rado pozivamo.

„Marendom u kotarima“ obilježiti ćemo dvije godine uspješnog rada, prezentirati ćemo gastro ponudu Ravnih kotara kroz pomalo zaboravljene jelovnike koji uvijek u nama probude sjećanja na teža, ali ljepša vremena.

11.12.2016. godine u restoranu Josip u Poličniku s početkom u 12 sati započeti će zabava koja je namijenjena svim ljubiteljima zdrave lokalne spize, svim suradnicima udruge i svim ljudima dobre volje.

Kroz opuštenu atmosferu, glazbu, degustaciju kvalitetnih vina našeg kraja i ostalih delicija želimo stvoriti neformalnu radnu platformu preko koje ćemo povezati sve relevantne subjekte ruralnog razvoja Zadarske županije.
Cijene hrane i pića biti će prilagođene svakom džepu, te Vas ovim putem pozivamo da se odazovete u što većem broju, te da u skladu sa svojim financijskim mogućnostima poduprete manifestaciju čiji je cilj osnažiti mala poljoprivredna gospodarstva, razviti svijest o važnosti ruralnog prostora, osnažiti gastro ponudu ruralnog kraja, ojačati ulogu sela te u konačnici odgovoriti na Vaša pitanja i usmjeriti Vas na prave odgovore.
Unaprijed zahvaljujemo na potpori,

Donacije moguće uplatiti na:
PBZ BANKA

HR9723400091110700087

OIB: 35608424484

MATIČNI BROJ: 4321260
Marta Pintur- voditeljica ureda i dopredsjednica Udruge za ruralni razvoj Ravni kotari